Vláknové, Nd:YVO4, Nd:YAG a CO2 lasery

Firma Medicom vyrábí a dodává následující typy laserů:

Pevnolátkové - vláknové (fiber) lasery 
                             Nd:YAG lasery
                             Nd:YVO4 lasery

Plynové - lasery CO2

Každý výše uvedený typ laseru se vyrábí v různých variantách výkonu, konfigurace optiky a celkového provedení stroje.
Důvod širokého a pro laika často nepřehledného spektra nabízených modelů je jednoduchý. Každý z nabízených laserů má odlišné vlastnosti a nachází tak uplatnění v jiné oblasti aplikací. Pro danou konkrétní aplikaci je klíčové vytypovat a následně vybrat optimální typ a konfiguraci laseru.

Při výběru se obvykle postupuje v následujících krocích: 
  • Volba typu laseru - předurčující pro výběr typu laseru je vždy materiál dílu nebo výrobku
  • Konfigurace optiky, provedení skenovací či procesní hlavy - vychází se z požadavků na technologické provedení operace značení, svařování, atd.
  • Provedení zařízení - předurčující jsou požadavky na manipulaci s dílem, způsob zakládání, požadovanou produktivitu atd.
Tým laserových inženýrů a dalších specialistů, z nichž řada má více než dvacetiletou praxi v oboru laserů a laserových aplikací, je tomu dostatečnou zárukou.

Lasery vyráběné firmou MediCom se dodávají v následujících variantách provedení:
  • samostatně pracující zařízení s laserem zabudovaným do různých standardních zástaveb (označujeme je jako pracovní stanice typu "C")
  • součást jednoúčelových systémů (označované jako automatizované pracovní stanice typu AMW - využívají lasery v provedení "S"), výrobních zařízení a linek vyráběných podle potřeb zákazníka.

Typy laserů