Litho EVO

Holmiový laser 35W
Spojení mezi nízko a vysokovýkonnými Holmiovými lasery
  • Ho:YAG pulzní laser, vlnová délka záření 2,1 um
  • maximální energie pulzu 5J, maximální průměrný výkon 35W
  • frekvence až 30 Hz, délka pulzu 0,050 - 1,1 ms
  • módy pro litiázu:  dusting, fragmentace a stabilizační mód "Vapor Tunnel" pro eliminaci pohybu konkrementu, využívající fázi generování a zhroucení kavitační bubliny
  • "MasterPULSE" se 7 úrovněmi délky pulzu pro optimální redukci retropulze a volbu stupně ablace/koagulace měkké tkáně
  • dvojitý nožní pedál
Princip účinku

Chirurgický laser Holmium Litho (2,1 μm) nabízející široký výběr nastavení pro léčbu kamenů a měkkých tkání zároveň s velkou všestranností, efektivními náklady a snadným použitím.

Jeho paprsek je silně absorbován vodou, což vede k efektivní hemostáze a omezené hloubce průniku (0,3-0,4 mm).

Kromě urologické léčby lze toto zařízení použít při resekci a ablaci různých měkkých tkání.

Kompaktní konstrukce systému zjednodušuje převoz a umístění a tím usnadňuje použití na různých nemocničních odděleních.

Nejnovější laser Litho EVO představuje evoluci laserů s nízkým výkonem Holmium (Litho) řady Quanta Systém.

Má vyšší výkon a přichází s některými technologiemi z inovací nedávno představených u vysoko výkonnových laserů řady Holmium jako jsou MasterPULSE a Vapor Tunnel®.

Laser Litho EVO je navržen pro všestranné využití při litotrypsii a chirurgii měkkých tkání.

MasterPULSE

Rychlé a intuitivnější nastavení laseru díky 7 úrovním šířky pulzu (ve srovnání s tradičními 3 kroky u ostatních holmium laserů).

Snížení retropulze a úprava řezání tkáně je snazší s preferovanými přednastaveními a následným upravením MasterPULSE tak, aby se na základě vizuální zpětné vazby vyladil účinek laserové emise.

 

Vapor Tunnel®

Tento emisní režim se skládá z jediného specifického dlouhého pulzu a umožňuje omezenou retropulzi a jemnou ablaci kamene.

Vapor Tunnel® je navržen tak, aby využíval minimální špičkový výkon v souladu se zvoleným nastavením výstupu.

 

Vlákna

Zařízení Litho EVO je navrženo pro vysoké výkony již s malými standardními vlákny (umožňující téměř plný výkon i při nejmenších průměrech vláken).

Díky této vlastnosti se uživatel nebude vyhýbat flexibilitě vlákna a zároveň vysokému emisnímu výkonu.

Velká všestrannost aplikací vyžaduje širokou škálu aplikačních sond a proto je laser Litho EVO kompatibilní s různými typy a průměry vláken (200-1000 µm). Kromě standardních vláken i další modely vláken, např. vlákna s kuličkovým hrotem (pro snadnější vkládání do již ohnutého dalekohledu).

 

Řízená modalita

Automatický výběr vhodného nastavení na základě zamýšlených ošetření.

Kromě litotrypsie kamenů a chirurgie měkkých tkání v urologii poskytuje speciální předvolba také pro fragmentaci žlučových kamenů.

 

Dvojitý nožní spínač

Uživatel má možnost nechat se vést při výběru parametrů, uložit si svá oblíbená nastavení a okamžitě přepínat mezi různými předvolbami díky dvojitému nožnímu spínači.

Umožňuje okamžitě přepnout z jednoho léčebného režimu do druhého bez nutnosti úpravy nastavení na displeji. Uživatel může například přejít z fragmentace na popcorning nebo z incize na koagulační režimy, čímž se ošetření urychlí

Kompaktní design

Nízká hmotnost a kompaktní věžový design zařízení umožňuje snadnou přepravu a skladování v nemocnici s omezeným prostorem potřebným na operačním sále během chirurgického zákroku.

Díky těmto vlastnostem je laser Litho EVO vhodný pro použití v různých nemocnicích a pro opakované přemisťování, aniž by to ovlivnilo výkon a stav zařízení.

Široká škála aplikací

Jeho omezená hloubka průniku (0,3 – 0,4 mm), spolu s vlastnostmi incize a hemostázy tohoto záření, umožňuje širokou škálu chirurgických ošetření.

Kromě fragmentace kamenů (urolitiáza, žlučové kameny) a urologické léčby (např. striktury, resekce nádoru) může přístroj Litho EVO provádět efektivní operace měkkých tkání v dalších lékařských oborech, včetně obecné chirurgie, artroskopie a ORL.